Oprogramowanie dedykowane

Polski Związek Tenisowy

Oprogramowanie dedykowane

Dedykowany system TPO i zestaw witryn internetowych dla PZT

Dla Polskiego Związku Tenisowego został zaprojektowany i uruchomiony system - Tenis Polski Online (TPO). TPO to zintegrowany system informatyczny z centralną bazą danych zapewniający kompleksową obsługę procesów i funkcji realizowanych przez PZT. TPO składa się z zestawu dedykowanych narzędzi informatycznych zbudowanych specjalnie na potrzeby Polskiego Związku Tenisowego. Dostęp do systemu jest realizowany przez przeglądarkę internetową z dowolnego komputera z dostępem do internetu bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania na komputerze użytkownika.

Dzięki zastosowaniu centralnej bazy danych uzyskano wysoką elastyczność i zostały wyeliminowane zatory informacyjne. Wszystkie jednostki organizacyjne pracują na tych samych danych i mają dostęp do aktualnych informacji niezależnie od tego kto aktualizuje dane w systemie. Wprowadzony system uprawnień zapewnia dostęp różnych grup użytkowników do obszarów informacji dla nich przeznaczonych dzięki czemu zbudowane rozwiązanie jest w stanie zapewnić doskonałe odwzorowanie dostępu do danych przeznaczonych dla wybranych grup kompetencyjnych.

System TPO ma wbudowany szereg mechanizmów kontrolujących poprawność wprowadzanych danych i zapewniających integralność informacji. 
 
Portal przeznaczony dla zawodników został zintegrowany z transferuj.pl dzięki czemu wszelkie opłaty wynikające z działalności PZT mogą być realizowane bezgotówkowo w formie płatności online za pomocą transferów bankowych, płatności kartą czy innych dostępnych form płatności obsługiwanych przez operatora - transferuj.pl
 
W skład narzędzi dostarczanych w ramach wdrożenia TPO wchodzą:
  1. TPO - Centralny system online.
  2. PORTAL - interfejs internetowy dedykowany dla zawodników, trenerów, sędziów.
  3. tpoPlaner - desktopowy system offline dla sędziów do prowadzenia turniejów. Aplikacja umożliwia synchronizację danych z centralną bazą TPO, pobranie definicji turnieju, list zgłoszonych zawodników, informacji na temat licencji. System jest odpowiednikiem oprogramowania dla sędziów dostarczanych przez Tenis Europe. Umożliwia sędziemu naczelnemu prowadzenie turnieju online lub w przypadku braku internetu offline z możliwością późniejszej aktualizacji danych na temat wyników turnieju w centralnej bazie danych.
  4. Mobile - interfejs dla urządzeń mobilnych przeznaczony dla sędziów do wprowadzania wyników turniejów online.
  5. API - interfejsy informatyczne umożliwiającę dostęp z zewnątrz do wybranych danych z systemu TPO. Mechanizmy typu WebService umożliwiają integracje systemu TPO z dowolnymi innymi systemami z zewnątrz.
  6. Zestaw witryn internetowych:
Dla stworzonego rozwiązania informatycznego e-ARES Sp. z o.o. zapewnia infrastrukturę serwerową.